Nordic Compact Rocca al Mare

Fotograaf: Juta Kübarsepp

Eesti Vabaõhumuuseumi museaal - näidismaja on arhitektuurne tervik, kuhu kuulub peamaja koos lisamoodulitega ja kõrvalhoone, mis kajastab tänapäevaseid tehnoloogiaid ja materjale ning järgib keskkonnasäästliku hoone ehitamise põhimõtteid. Põhikonstruktsioonina on kasutatud kolme erinevat konstruktsioonitüüpi - puitkarkass tarnitud platsile elementidena ja pre-cut materjalina, ristkihtpuit CLT ja MHM tarnitud platsile elementidena ning moodulina.

Välisviimistluses on kasutatud värvitud voodrilauda ja kuumõlitatud liimpuitu. Terrassid on termotöödeldud ja accoya puit.

Interjööris on kasutatud viimistletud kasevineerist tahvleid ja kõrvalhoones laudist. Samuti on puidust avatäited, trepp, siseuksed.

Hoonete kompleksis on 2 päikesejaama (peahoone esifassaadil, kõrvalhoone katusel), targa maja lahendused - juhitav ventilatsioon ja valgustus, digitaalsed uksevõtmed jne.

Hoones asuvad puitmajasektori näituseruum, Tehasemaja OÜ, Eesti Vabaõhumuuseumi maaarhitektuuri keskuse ja Eesti Puitmajaliidu kontorid.

Uus museaal on valminud EV100 puhul kingitusena Eesti Vabaõhumuuseumile kus üle 100 ettevõtte panustasid ühiselt koostöös oma toodete, materjalide ja teenustega.

Loe rohkem tehasemaja.com.


Soovid teha päringut?

Email again: